Zbiór:
Zbiór czarnego bzu rozpoczyna się w sierpniu lub we wrześniu, gdy jego owoce osiągną pełną dojrzałość. Owoce przechowywane są w chłodniach.

Przerób:
Sprzedaż owoców świeżych.

Owoc:
Owoce czarnego bzu mają okrągły, regularny kształt i fioletowoczarną barwę. Swoimi rozmiarami przypominają porzeczkę. Dojrzały i świeży owoc posiada gładką, lśniącą skórkę, a miąższ jest zwarty i soczysty.

Właściwości:
Prawie wszystkie części czarnego bzu zawierają bardzo cenne związki, jednak ich najwyższe stężenie jest w owocach. Owoców czarnego bzu nie można spożywać w postaci świeżej (grozi to ciężkim zatruciem), tylko po ugotowaniu lub w postaci przetworzonej. Są cennym źródłem antocyjanów, garbników, witamin (C, z grupy B, prowitaminy A), cukrów, kwasów owocowych, a także jodu. Owoce korzystnie wpływają na układ trawienny, regulując zachodzące w nim procesy. Działają moczopędnie, dlatego wskazane jest ich stosowanie przy problemach z nerkami. Usuwają z naszego organizmu niekorzystne i szkodliwe produkty przemiany materii oraz niebezpieczne toksyny. Poza tym są pomocne w procesach odchudzania. Zawarte w owocach antocyjany wykazują właściwości antyoksydacyjne (unieszkodliwiają w organizmie wolne rodniki).

Możliwość pakowania:
plastikowe skrzynki, skrzyniopalety

Minimalna wielkość zamówienia: 15 kg

Ta strona używa ciasteczek Dowiedz się więcej