Zbiór:
Owoce wiśni zbierane są od początku czerwca, aż do połowy lipca, gdy uzyskają pełną dojrzałość. W celu zachowania ich walorów smakowych i odżywczych przechowywane są w chłodniach.

Przerób:
Świeże owoce po procesie mycia i sortowania wykorzystywane są przez nas do produkcji dżemów wiśniowych.

Owoc:
Owoce wiśni są kuliste, mają mocną, błyszczącą skórkę. Miąższ jest zwarty, soczysty. Mają kwaskowo-słodki smak. Barwa uzależniona jest od odmiany: od jasno- do ciemnoczerwonej.

Właściwości:
Wiśnie są owocami, które zawierają wiele cennych składników odżywczych, które wspierają organizm. Oprócz dużej ilości wody, składają się z witamin (C, P, prowitamina A, wit. z grupy B), minerałów (potas, żelazo, wapń, sód), pektyny, cukrów, węglowodanów, antocyjanów.
Duża zawartość przeciwutleniaczy chroni organizm przez rozwojem komórek nowotworowych oraz szkodliwym działaniem promieni UV, zapobiegając procesowi starzenia. Poza tym wiśnie działają moczopędnie, filtrują nerki. Wspomagają układ krążenia, obniżają zły cholesterol. Zapobiegają nadciśnieniu tętniczemu, pomagają pozbyć się toksyn z organizmu. Korzystnie wpływają również na układ trawienny.

Możliwość pakowania:
plastikowe skrzynki

Minimalna wielkość zamówienia: 15 kg

Ta strona używa ciasteczek Dowiedz się więcej